REEGLID otsing lemmikud
avaleht uued kommentaarid populaarsed edetabel
sisene

fotovõistluse reeglid

sisukord

HV lühiajalise fotovõistluse reeglid

HV vabavõistluse - minu parim pilt reeglid

muud ettetulevad küsimused


 

HV lühiajalise fotovõistluse reeglid

üldpõhimõtted
hv-fotovõistlus on mõeldud HV foorumi (www.hinnavaatlus.ee/phorum) kasutajatele enda poolt tehtud piltide eksponeerimiseks mingi kindla, eelnevalt välja kuulutatud teema piires. Piltide esitamine toimub foto.hinnavaatlus.ee (edaspidi fotovõistluse keskkond).
 
 
#1
Üks võistlustsükkel kestab keskmiselt 20 ööpäeva - 1 ööpäev uue välja kuulutamiseks, 14 ööpäeva pildistamiseks/pildi esitamiseks, misjärel võistluse kohtunik need pildid kõigile nähtavaks teeb. Sellele järgneb 5 ööpäeva hindamiseks, misjärel selgub võistluse võitja ja tsükkel algab otsast peale. Erilistel asjaoludel ja osalejate nõusolekul võivad need ajad ka muutuda.
 
 
#2
Fotovõistluse teema (märksõna) pakub välja eelmise fotovõistluse võitja või võitja poolt volitatud isik, kes ise osaleda ei saa. Fotovõistluse võitja saab auhinnaks 6 kuulise tasuta postitamisõiguse Vaba Mikrofoni foorumis ning 50 HV krediiti vabalt kasutamiseks. Võitja peab auhinna kättesaamiseks ühendust võtma HV administratsiooniga.
 
 
#3
Uus teema tuleb välja kuulutada hiljemalt 24h pärast eelmise võistluse lõppu (mida varem, seda parem). Kui seda ei toimu, saab selle õiguse eelneval võistlusel teiseks jäänu ja nii edasi.
 
 
#4
Teema peab olema universaalne - et see ei seaks osalejatele asukohapõhiseid piiranguid - teemakohane pilt peab olema tehtav kus iganes Eesti (/maailma) otsas. Alati tuleb kasuks veidi enne mõelda selle üle, kas teema ikka on piisavalt lai pakkumaks pinget laiale amatöörfotograafide ringile.
 
 
#5
Juba esitatud teema on püha. Virin selle kehvuse vms kallal on kohatu ja madal - võida järgmine kord ise ja paku parem midagi paremat. Pole olemas liiga raskeid või kergeid teemasid, on fantaasiavaesed fotograafid. Samas on tulevasel teemaalgatajal alati soovituslik õigus eelnevalt küsida nõu HV kasutajatelt avaliku diskusiooni korras eelmise teema lõpus HV foorumis.
 
 
#6
Fotovõistlusele esitatakse pildid fotovõistluse keskkonnas olles eelnevalt ennast sisse loginud (toimib ka läbi hinnavaatlus.ee). Kasutajanimi jääb ainult kohtuniku teada, teised ei näe nimesid enne fotovõistluse võitja(te) selgumist. Esitatud pildid teeb kohtunik osalejatele nähtavaks pärast väljakuulutatud esitamisperioodi möödumist.
 
 
#7
Kohtunikul, kui teema välja pakkujal, on õigus tema arvates teema nõuetele mittevastavaid pilte võistluselt eemaldada.
 
 
#8
Esitatud piltidel ei tohi pikem horisontaalne külg olla üle 800 piksli k.a ja vertikaalne külg üle 600 piksli k.a. Faili suurus peab jääma alla 200 KB. Iga osaleja tohib esitada ainult ühe pildi. Hea tooni juurde ei käi oma valikut hiljem muuta, kuid administraatori nõusolekul on see 1 kord iga võistluse jooksul võimalik. Nii et pigem esita oma pildid, siis kui oled oma valikus kindel.
 
 
#9
Pildi esitamisel on rangelt soovituslik, et esitaja kirjutaks mõne rea pildi kohta - mis oli tema nägemus seda tehes, miks sobib teemasse, väike olustikukirjeldus jne. Kui pildil on säilinud EXIF info, siis säriaeg, ava ja fookuskaugus kuvatakse pildi juurde automaatselt.
 
 
#10
Esitatud pilt ei tohi olla järeltöötluse käigus muudetud sellisel moel (lisada objekte jms), et tegu oleks algsest erineva pildiga. Värvikorrektsioonid, levelid, ümberkadreerimine, pööramine, defektide eemaldamine, raamid jms on lubatud.
 
 
#11
Pärast piltide esitamiseks ette nähtud aja möödumist (14 päeva) tehakse pildid fotovõistluse keskkonnas kõikidele hindamiseks ja kommenteerimiseks nähtavaks. Kommentaare saab lisada nii piltide juurde kui ka pikemalt arutleda vastavas fotovõistluse jaoks loodud foorumiteemas.
 
 
#12
Võitja selgub antud hinnete summeerimise teel. Iga hindaja saab ära anda võistlusele esitatud piltide arvuga võrdse arvu punkte, jaotus omal vabal valikul, maksimaalsel 5 punkti ühele pildile. Hinnata saavad ainult sisse loginud ja HV kasutajanime alla esinevad kasutajad, iga kasutaja igat pilti ühe korra.
 
 
#13
Kuna fotovõistluse eesmärk on osalejate arenemine, siis ilus oleks oma valikuid ja hindeid ka põhjendada, eriti kehvemate hinnete panemise korral. Võitnud töö arhiveeritakse võitjate albumisse igavesse aupaistesse.
 
 

HV vabavõistluse - minu parim pilt reeglid

üldpõhimõtted
fotovõistlus "vabavõistlus - minu parim pilt" on mõeldud HV foorumi (www.hinnavaatlus.ee/phorum) kasutajatele enda poolt tehtud piltide eksponeerimiseks mingi kindla, eelnevalt välja kuulutatud teema piires. Piltide esitamine toimub aadressil foto.hinnavaatlus.ee (edaspidi fotovõistluse keskkond) kuhu piltide esitamiseks ja hindamiseks peab olema sisse logitud.
 
 
#1
Üks võistlustsükkel kestab ühe aastaaja, kusjuures aluseks on võetud jaotus
KEVAD: 21. märts - 20. juuni
SUVI: 21. juuni - 22. september
SÜGIS: 23. september - 21. detsember
TALV: 22. detsember - 20. märts.
Pärast aastaaja vahetumist selgub võistluse võitja ja tsükkel algab otsast pealejärgmise aastaajaga, mille jaoks luuakse fotovõistluse keskkonda uus, teemapüstitusele vastav albumi, kuhu osalejad saavad oma pilte üles laadida.
 
 
#2
Vabavõistlusele esitatakse pildid fotovõistluse keskkonnas sisse logituna. Esitatud pildid teeb administraator osalejatele nähtavaks esimesel võimalusel. Avalikuks muudetud pildi on koheselt hinnatavad ja kommenteeritavad. Pildi juures kuvatakse ka autori nime.
 
 
#3
Esitatud pildid peavad olema tehtud käesoleval perioodil (st mitte möödunud aastal või rohkem aega tagasi, perioodide osas vt #1). Administraatoritel on õigus nõuetele mittevastavaid pilte võistlusele lubada. Teemakohane pilt võib olla tehtud kus iganes Eesti (/maailma) otsas. Esitatud piltidel ei tohi pikem horisontaalne külg olla üle 800 piksli k.a ja vertikaalne külg üle 600 piksli k.a. Faili suurus peab jääma alla 200 KB. Iga osaleja tohib esitada kuni kolm pilti. Oma valikut hiljem muuta ei saa. Nii et pigem esita oma pildid, siis kui oled oma valikus kindel.
 
 
#4
Pildi esitamisel on kohustuslik kirja panna ülesvõtte aeg ja koht. Seda eelkõige vaatajate harimise mõttes, et näha kus ja millal maailm just selline välja näeb, nagu pildile jäädvustatud. Kui pildil on säilinud EXIF info, siis säriaeg, ava ja fookuskaugus kuvatakse pildi juurde automaatselt.
 
 
#5
Esitatud pilt ei tohi olla järeltöötluse käigus muudetud sellisel moel (lisada objekte jms), et tegu oleks algsest erineva pildiga. Värvikorrektsioonid, levelid, ümberkadreerimine, pööramine, defektide eemaldamine, raamid jms on lubatud.
 
 
#6
Hindamine toimub 6 palli skaalas "5" - suurepärane; "4" - väga hea; "3" - hea; "2" - rahuldav; "1" - vilets; "0" - mõttetu (võistlusele ebasobiv). Hinnata saavad ainult sisse logitud ja HV kasutajanime alla esinevad kasutajad, iga kasutaja igat pilti ühe korra. Pärast jooksva perioodi lõppu järgneb 10 päeva lõpphääletuseks, misjärel keskmise hinde alusel selgub üldvõitja. Võitja saab auhinnaks 1 aastase tasuta postitamisõiguse Vaba Mikrofoni foorumis ning 100 HV krediiti vabalt kasutamiseks. Võitja peab auhinna kättesaamiseks ühendust võtma HV administratsiooniga.
 
 
#7
Kuna fotovõistluse eesmärk on osalejate arenemine, siis ilus oleks oma valikuid ja hindeid ka põhjendada, eriti kehvemate hinnete panemise korral. Võitja(d) selguvad keskmise hinde alusel. Võitnud töö arhiveeritakse võitjate albumisse igavesse aupaistesse.
 
 

muud ettetulevad küsimused

milleks on vajalik registreerimine?
Registreerimine annab kasutajale võimaluse hinnata ja kommenteerida pilte. Registreerida saab hinnavaatlus.ee keskkonnas
 
 
kuidas sisse logida?
Vajuta "Sisene", sisesta oma kasutajanimi ja parool ja soovikorral pane linnuke kasti "Jäta mind meelde" ja oledki sees. Teine variant on siseneda juba HV-s sisse logituna.
NB!: Küpsised peavad olema teie arvutis lubatud ja neid ei tohi ära kustutada kui tahate kasutada "Jäta mind meelde" kastikest.
 
 
kuidas salvestada pilte "Minu eelistused" alla?
Vajuta pisipildile ning siis vajuta "Näita/peida pildi info" (Näita/peida pildi info); ja liigu allapoole kuni näed pildi infot. Vajuta "Lisa eelistustesse".
Võimalik et administraator pole andnud luba piltide lisamiseks "Minu eelistused" alla.
NB!: Küpsised peavad olema teie arvutis lubatud ja neid ei tohi ära kustutada kui tahate kasutada "Minu eelistused" .
 
 
kuidas hinnata pilti / faili?
Vajuta pisipildile, liigu allapoole ja hinda pilti.
 
 
kuidas kommenteerida pilti?
Vajuta pisipildile, liigu allapoole ja sealt sisesta oma kommentaar.
 
 
kuidas lisada pilte?
Võistlustel osalemiseks pilte saavad lisada ainult sisse logitud kasutajad. Vajuta "lisa pilt" sealt vali album millesse tahad oma pilte panna, edasi vajuta "Browse" ning vali oma arvutist välja failid mida tahad saata ja vajuta "open" (võid lisada pealkirja ja kirjelduse juurde kui soovid) ja vajuta "Submit".
 
 
mis tüüpi ja kui suuri pilte saan ma ülesse laadida?
Kõiki enamlevinud pildifaile (jpg, png, gif), mille horisontaalne külg ei ole üle 800 piksli, vertikaalne külg üle 600 piksli ja failisuurus üle 200 KB.
 
 
kuskohast ma saaksin ka selline albumi oma lehele?
Coppermine on tasuta Multimeedia Galerii, külasta nende kodulehekülge Coppermine Home Page